استراتژي هاي محلي در مديريت پسماندها در آلمان

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  مهندسی بهداشت محیط

  Google

  در اين وبلاگ
  در كل اينترنت
  کد جست و جوی گوگل

  برچسب ها

  آلمان از كشورهايي است كه از سال 1979 در تفكيك زباله برنامه هاي زيادي را اجرا كرده است. تمركز بر بازيافت به منظور توسعه يك سيستم جمع آوري مقرون به صرفه و از نظر اكولوژيكي نيز مناسب با نظام هاي زيستي سازگار، از اهميت زيادي برخوردار است. به عبارتي توسعه سيستمي كه قادر به هماهنگي با سيستم هاي مديريت مواد زائد موجود بدون نياز به منابع مالي و فني هنگفت باشد نكتها ي است كه مديريت امروزين بايد به آن توجه كند. بررسي ها نشان داد توسعه اين سيستم شرط كافي نيست بلكه همزمان با آن بايد به جمع آوري حداكثر ميزان مواد قابل بازيافت با كيفيت بالا اجازه مي داد كه نتيجه آن به حداقل رساندن مقدار مواد زائد باقيمانده و توصيه بهداشتي با استاندارد بالا، آسان و مفيد براي استفاده كننده بود. علاوه بر نيازهاي فني، مهمترين اصول براي جمع آوري جداگانه مواد زائد آگاهي هاي زيست محيطي عمومي، درگيري فعال و حمايت قوانين و مقررات لازم است. در آلمان سطل هاي زباله مورد نياز براي جمع آوري جداگانه مواد زايد قابل بازيافت و باقيمانده توسط شهرداري ها خريداري و بين ساكنين توزيع مي شوند، كه اين هزينه ها جزو كل هزينه هاي مديريت مواد زائد شامل جمع آوري و مصرف است.

  نویسنده : نظام الدین منگلی زاده بازدید : 528 تاريخ : جمعه 2 خرداد 1393 ساعت: 20:36
  برچسب‌ها :

  نظر سنجی

  در قانون پسماندهای پزشکی ایران مصوب 1383 در کدام ماده مخلوط کردن پسماندهای پزشکی با سایر پسماندها و بازیافت آنها ممنوع اعلام شده است؟

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها